Založ si blog

Chcete objaviť dobrý podnikateľský nápad?

Premýšľate aj vy nad otázkami: kedy je správne obdobie na začatie podnikania, čo keď príde ďalšia hospodárska kríza, je príliš vysoká konkurencia, čo keď sa mi to nepodarí a prídem o peniaze, nemám dostatok peňazí na štart a iné ?

Podnikanie je rizikové a ambiciózni ľudia zaujímajúci sa o podnikanie majú aj mnohé ďalšie otázky v hlave. Je to na mieste, sme proste ľudia a prirodzene máme obavy.

 

Pozrime sa na to inak, zamyslime sa čo dnes nie je rizikové?

 

Chodiť do zamestnania, začatie nového vzťahu, kúpa auta, vstup do manželstva, narodenie dieťaťa, šport ktorému sa venujem a mohol by som pokračovať a napísať Vám desiatky potenciálnych rizík.

Už ráno keď vychádzate z domu existuje riziko, že sa vám môže niečo stať, len si to tak neuvedomujeme, lebo je to pre nás rutina. Potrebujeme pochopiť, že čokoľvek neznáme vysiela nášmu mozgu varovanie „POZOR RIZIKO“ a je to prirodzené.

Všetko je o našom mentálnom nastavení, o spôsobe ako nahliadame na riziká. Existuje riešenie a pomerne jednoduché aj keď sa to na prvý pohľad nezdá byť jednoduché.

Cesta ako si môžete vytvoriť svoju vlastnú budúcnosť je prevziať svoj život do svojich rúk, pretože nik iný to za vás neurobí. Potrebujeme si uvedomiť, že riziká budú existovať vždy, ale naša vlastná reakcia ovplyvňuje to ako sa rozhodujeme a čo vidíme.

Každý z nás má iný pohľad na svet. To čo jeden človek môže vidieť ako obrovskú príležitosť, to iný človek môže vidieť ako veľké riziko. Je to iba o našom pohľade ako vnímame veci okolo seba.

Informačná doba nám priniesla obrovské množstvo príležitosti. Dnešný globálny svet priam praje podnikateľom vo všetkých oblastiach. Nikdy nebolo jednoduchšie začať podnikať.

 

 

Viete začať z domu a popri práci?

Internetové nástroje, internetové aplikácie, programy osobného a podnikateľského rozvoja sú veľmi dobre rozšírené. Za veľmi krátky čas viete získať veľmi kvalitné know-how, viete si zaobstarať programy, ktoré Vám uľahčia nastavenie správneho a efektívneho systému vo Vašej firme hneď od začiatku. Dôležité je ísť do akcie, začať hľadať a pýtať sa podnikateľov, alebo ísť do podnikateľského – start up centra, kde je tím ľudí, ktorý Vám vie pomôcť.

 

Nie ste si istý svojím nápadom, vždy si klaďte otázky typu: 

– čo viem urobiť lepšie ako konkurencia?

– akú pridanú hodnotu prinesie môj výrobok alebo služba zákazníkovi?

– bude môj zákazník chcieť opakovane nakupovať ?

Podnikanie je aj o skvalitňovaní služieb, prinášanie pohodlia pre zákazníkov ešte lepšie ako im prináša Vaša konkurencia.

 

Mám pre Vás 3 skvelé rady ako premýšľať pri tvorbe nápadu :

– predstavte si, že môžete robiť po čom v hĺbke srdca túžite. Nedávajte si obmedzenia a predstavte si, že máte k dispozícii 1 milión. Ako by ste chceli pomôcť ľudom, zákazníkom, krajine atď? Čo by Vás napĺňalo do tej miery, žeby ste tým žili od rána do večera? Nepodceňujte silu vašich myšlienok.

– ak objavíte v myšlienkach nápad, z ktorého budete úplne nadšený, tak začnite na ňom intenzívne pracovať v svojom voľnom čase. Skladajte svoj produkt bod po bode aspoň poznámkami, ku ktorým sa vždy vracajte.

– o peniaze sa netrápte, pretože by Vás to iba obmedzovalo v rozvinutí Vášho nápadu. Táto stratégia mi vždy fungovala. S dobrým nápadom, investora nájdete, samozrejme bude to vyžadovať čas. Prvotný nápad viete zasielať aj emailom a môžete získať zaujímavú spätnú väzbu od potenciálnych investorov.

 

Prečo som hovoril, že si nedávajte obmedzenia? Ľudia, ktorých možno obdivujete, ako napr. Steve Jobs, Bill Gates, Elon Musk, Warren Buffett nesnívali v malom. Investori kašlú na malé nápady, na bežné projekty. Oni nechcú investovať do podnikateľov, ktorí premýšľajú v malom.

 

Investori majú peniaze a vyberajú si!

 

Investorov potrebujete osloviť zaujímavým nápadom, ktorý ich presvedčí a ktorému uveria, že dokáže zmeniť životy a spolu s Vami na tom zarobia peniaze. Pokiaľ prídete za nimi, že chcete otvoriť klasickú reštauráciu alebo stánok s občerstvením, zabudnite na to! Práve preto premýšľajte vo veľkom, pretože potrebujete zaujať!

 

 

Dave Liniger, zakladateľ a generálny riaditeľ RE/MAX (najväčšia realitná spoločnosť v USA) raz povedal:

 

„Vždy snívajte veľké sny. Veľké sny priťahujú veľkých ľudí.“

 

Jedným z mála rozdielov medzi veľmi úspešnými ľuďmi a zvyškom sveta je skutočnosť, že veľmi úspešní ľudia proste snívajú väčšie sny.

P.S. Dajte sa do akcie a začnite.

Ako si zachovať správny životný postoj počas epidémie koronavírusu

25.03.2020

Je potrebné si uvedomiť, že situácia, ktorá tu je už nastala. Ak sa budete neustále na túto situáciu pozerať z negatívnej stránky, tak Vás to bude obrovsky psychicky ovplyvňovať a môže vás to paralyzovať do tej miery, že činnosti, ktoré boli pre Vás v minulosti jednoduché budú teraz namáhavé. Pravdepodobne budete cítiť, že Vám chýba životná energia. [...]

Kľúčové pravidlo úspechu – Prevezmite za svoj život 100% zodpovednosť !

28.02.2020

Vo všeobecnosti ľudia z rôznych dôvodov nevedia prevziať za svoj život úplnú zodpovednosť. Možno si poviete… to nie je pravda, ja som za svoj život prevzal zodpovednosť . Poďme sa spoločne pozrieť, čo znamená prevziať za svoj život skutočne 100% zodpovednosť. Väčšina úspešných ľudí, vrcholových športovcov a podnikateľov svojimi [...]

Ako objaviť dobrý podnikateľský nápad + aktuálne podnikateľské príležitosti

22.02.2020

Premýšľate o podnikaní a chcete vedieť ako sa odlíšiť od konkurencie hneď od začiatku? Prinesiem Vám konkrétne nápady na podnikanie tzv. podnikanie na kľúč. „Nebuďte zamestnancom svojej spoločnosti, správajte sa ako skutoční podnikatelia, ktorí od začiatku investujú a budujú svoju spoločnosť.“ Pochopenie predošlej vety Vás bude smerovať inak ako [...]

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Pán premiér, chce to pokoj a rozvahu!

04.04.2020 05:00

Koalíciu testuje koronavírus. Má premiér Igor Matovič moc pevne v rukách alebo na to potrebuje podpisy koaličných poslancov?

ROBOT TOMMY FOTO WIKIMEDIA

Bez rúšok a únavy. Roboti pomáhajú ošetrovať pacientov s koronavírusom

03.04.2020 22:50

Roboti v lombardskom meste Varese slúžia v prvej línii boja s epidémiou koronavírusu.

NAKA polícia zatknutie zadržanie

Súd zobral do väzby dve osoby zadržané v rámci akcie NAKA Dobytkár

03.04.2020 22:25

Osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a z prečinu nepriamej korupcie.

plyšový medveď, balkón

Nuda v karanténe? Deti lovia plyšových medvedíkov

03.04.2020 21:59

Plyšáci na balkónoch a v oknách s výhľadom do ulice. Ľudia sa v čase karantény snažia rozptýliť deti hrou na lov medveďov.

Kováč Michal

"Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet." Nelson Mandela

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 2851x
Priemerná čítanosť článkov: 713x

Autor blogu

Kategórie