Založ si blog

Ako si nájsť novú prácu aj počas nepriaznivej ekonomickej situácie

Keď sa objaví nová príležitosť, dobré kontakty vám poskytnú výrazný náskok pred konkurenciou. Získate nimi výhodnú pozíciu. Súčasná situácia nepomáha ekonomike a okrem prepúšťania zamestnancov prechádzajú firmy aj reorganizáciami. Ako sa hovorí, pre niekoho prekážka, pre iného príležitosť. Dajte o sebe vedieť na pracovnom trhu.

 

Predpoklad úspechu je to, že ovládate dobre vašu prácu, prípadne máte oveľa lepšie výsledky ako vaši kolegovia vo firme. Ukážte ochotu prevziať zodpovednosť vo vašej súčasnej firme alebo ju ukážte potenciálnemu zamestnávateľovi.

 

Ďalšia možnosť je porozprávať sa s vašimi priateľmi  a požiadať ich o doporučenie alebo podporu u ich zamestnávateľa. Nezabudnite, že doporučenie môžete očakávať iba od niekoho, kto pozná vaše predošlé výsledky a hodnotu.

 

V tomto prípade máte možnosť vidieť kvalitu vašich vzťahov, do budovania ktorých ste v minulosti vložili čas. Ak ste to nepodcenili, tak máte výhodnejšiu pozíciu na trhu práce. Ak to bolo naopak, už nikdy na to nezabudnite v budúcnosti! Vaše vzťahy sú cenné aktívum a ľudia ktorí vám dôverujú vás dokážu nasmerovať alebo si nájsť čas aby vám pomohli aj v nepriaznivej situácii.

Ako si nájsť prácu

 

Prieskumy ukazujú, že až 75% nových pozícií nie je verejných”

Neváhajte kontaktovať priateľov a poprosiť ich o pomoc. Pokiaľ by vás nechceli odporučiť, na čo majú samozrejme právo, tak sa s vami môžu porozprávať ako to vyzerá u nich v spoločnosti. Týmto spôsobom získate konkurenčnú výhodu pred potenciálnymi uchádzačmi, pretože budete viac informovaný. Opýtajte sa na všetko čo potrebujete, prípadne požiadajte o stretnutie človeka, ktorý pôsobí alebo pôsobil na uvedenej pracovnej pozícii. Informácie ktoré získate, budú mať pre vás cenu zlata.

 

Urobte si prieskum a opýtajte sa sám seba tieto otázky:

  • vedia konkurenčné firmy, že si hľadám prácu, čo si o mne myslia?
  • je v ich očiach naša spoločnosť kvalitná ?
  • akú hodnotu prinesiem zamestnávateľovi?

 

Najrýchlejším pomocníkom a dobrým agentom sa môže stať výzva medzi vašimi fanúšikmi alebo priateľmi na sociálnych sieťach. Požiadať ich o láskavosť  vám otvorí dvere k novým možnostiam.

 

Ak ste si vedomý svojich zručností a zamestnávateľ mal o vás záujem, ale mohol obsadiť iba jednu pozíciu a vy ste skončili na druhom mieste, tak existuje ešte ďalšia šanca. Poproste ho o stretnutie a preverte si či mal skutočne záujem o spoluprácu s vami. Ak áno, požiadajte ho o vytvorenie pracovného miesta na mieru pre vás na skúšobný mesiac, dva, tri.

 

„Ukážte zamestnávateľovi skutočný záujem o firmu a prácu v nej“

Prichádza zlatý vek virtuálnej reality v predaji

30.04.2021

Značkový tovar, značková kozmetika a ďalšie druhy tovarov a služieb začínajú objavovať zlatý vek predaja a obrovské príležitosti, ktoré jej poskytuje online prostredie cez virtuálny showroom. Virtuálna realita dokáže zabezpečiť jedinečný zážitok spojený s nakupovaním. Mladšia generácia nakupuje aj cez mobil a sociálne siete. Doprajte nakupujúcim [...]

Orientácia na skvelú zákaznícku skúsenosť vám pomôže vyhrávať

28.02.2021

Položili ste ste niekedy otázku aké by bolo získavať zákazníkov na celý život? V zákazníckom servise a zákazníckych službách potrebujete nastaviť zážitkový predaj a pozákaznícky servis na novej úrovni. Potrebujete začať robiť oveľa viac ako doteraz, ale oplatí sa vám to. Maximálna orientácia na skvelú zákaznícku skúsenosť vám pomôže vyhrávať na [...]

Firemná kultúra ako účinný nástroj pre motiváciu a udržanie najlepších zamestnancov

29.01.2021

Manažment vo firmách dobre pozná ako dôležitá je motivácia zamestnancov. Generácia mladších zamestnancov má na výber rozdielne pracovné príležitosti ako ich rodičia. Oblasť motivácie a dôvody, ktoré rozhodujú pre prácu u konkrétnej spoločnosti sú hlbšie. Potenciálni uchádzači hľadajú zmysluplnú prácu, očakávajú seriózny prístup, firemné benefity a [...]

Raman Pratasevič

Pre zatknutie Prataseviča EÚ sprísni ekonomické sankcie voči Bielorusku

18.06.2021 20:24

Nové široko koncipované sankcie EÚ by mali postihnúť bieloruský finančný sektor. Technickú zhodu sa podarilo dosiahnuť, keď svoje námietky stiahlo Rakúsko.

Zuzana Čaputová / Miroslav Hopta  / Čierna nad Tisou /

Čaputová: Situácia na Zemplíne je náročná, pracovných ponúk nie je dostatok

18.06.2021 19:57

Prezidentka vyzdvihla statočnosť ľudí, ktorí zažívajú ťažkú sociálnu situáciu. Poukázala tiež na to, ako absurdne a paradoxne musia byť ich optikou vnímané hádky politikov v Bratislave.

Jaroslaw Kaczyňski

Kaczynski: Rozsiahly kyberútok na poľských politikov bol podniknutý z Ruska

18.06.2021 19:44

Terčom útoku boli podľa šéfa poľskej vládnej strany najvyšší predstavitelia Poľska, ministri, poslanci z rôzneho politického spektra. Cieľom útoku bola "destabilizácia" Poľska.

Izrael / Palestínčania / Chrámová hora / Al-Aksá /

Na Chrámovej hore došlo opäť k potýčkam medzi veriacimi a izraelskou políciou

18.06.2021 19:27

Zranenia utrpelo deväť Palestínčanov, stav troch z nich si vyžiadal hospitalizáciu. Za hádzanie kameňov a pre výtržníctvo zatkla polícia 14 ľudí.

Kováč Michal

"Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet." Nelson Mandela

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 24819x
Priemerná čítanosť článkov: 1182x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy