Založ si blog

Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?

Dnes sa vynikajúco platí za to čo ovládate a aké výsledky dosahujete. Jednou z kráľovsky zaplatených profesií je byť skvelým obchodníkom. Hovorím o práci pre firmu, kde si vás manažment váži ako kľúčového človeka, spolupracovníka a svojím spôsobom biznis partnera, ktorý prináša do firmy peniaze, z ktorých žije celá spoločnosť.

 

Ak pracujete pre spoločnosť, kde si vás nevážia, je na čase odísť!

 

Každý vynikajúci obchodný zástupca je veľmi cenený na trhu práce a to z viacerých dôvodov. Ak prinášate biznis do firmy, vaša firma bude dobre zarábať, dokáže nadštandardne zaplatiť ľudí, investovať do rozvoja a vytvárať skvelú firemnú kultúru, ktorá bude mať pozitívny vplyv na každého vášho kolegu.

Profesia obchodný zástupca je nesmierne dôležitá pre každú spoločnosť a preto máte byť maximálne podporovaný zo strany manažmentu. Vaše výkony budú priamo úmerné tomu ako vás bude spoločnosť motivovať a odmeňovať.

 

Dnes existuje veľa priemerných obchodníkov a malá skupina skvelých obchodníkov. Dobrá správa je, že máte obrovský priestor sa vzdelávať a pracovať na sebe. Ak sa chcete zaradiť do klubu najlepšie platených obchodných profesionálov je potrebné rozvíjať svoje obchodné zručnosti.

 

Keď by si denne študoval, premýšľal a plánoval, rozvinul by si v sebe moc zvrátiť svoj osud“

—William Clement Stone—

Podľa štatistík popredné spoločnosti na trhu investujú značné prostriedky do vzdelávania a rozvoja svojich obchodníkov a to z jediného dôvodu. Vedia, že ich obchodníci budú mať na trhu konkurenčnú výhodu a obchodníci sú motivovaný zlepšovať svoje obchodné a predajné zručnosti, pretože budú viac zarábať.

Každý jeden vrcholový športovec pravidelne a dlhodobo trénuje aby raz získal zlatú medailu, úspech a uznanie. Máte ambíciu aj vy sa zaradiť na stupne víťazov a patriť medzi TOP 10% najlepšie platených obchodných profesionálov? Potrebujete sa stať hviezdou medzi obchodníkmi.

 

Vaše predajné zručnosti, umenie vyjednávať a schopnosť uzatvárať predaj bude mať výrazný vplyv na vašu kariéru a finančné ohodnotenie.

Je veľmi dôležité si vážiť sám seba ako obchodníka. Vaše sebavedomie a sebadôvera ma obrovský vplyv na vaše predajné úspechy. Veľa dnešných milionárov a miliardárov sa stále nazývajú, že sú obchodníkmi.

 

Mark Cuban, miliardár, investor a majiteľ klubu Dallas Mavericks pri rozhovore pre CNBC odhaľil čo by urobil, keď by prišiel o celý svoj majetok.

Nezmenil by som nič. Cez deň by som si našiel prácu ako obchodník, cez noc by som bol barman. Jedna z jeho prvých prác popri vysokej škole bol predaj počítačov. Povedal… „bol som najlepší, rozdrvil som to.“

Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom

30.11.2020

V 1990 sa spoločnosť IBM dostala do problémov. Dosahovala straty a hľadali riešenie. Nový prezident Lou Gerstner okamžite požiadal o spoluprácu jednu z najviac uznávaných konzultačných firiem McKinsey s požiadavkou určiť pravú príčinu zlých výsledkov spoločnosti. Po ½ roku poradcovia zistili hlavnú príčinu a odprezentovali ju vedeniu firmy. Kľúčový [...]

Ako si nájsť novú prácu aj počas nepriaznivej ekonomickej situácie

17.09.2020

Keď sa objaví nová príležitosť, dobré kontakty vám poskytnú výrazný náskok pred konkurenciou. Získate nimi výhodnú pozíciu. Súčasná situácia nepomáha ekonomike a okrem prepúšťania zamestnancov prechádzajú firmy aj reorganizáciami. Ako sa hovorí, pre niekoho prekážka, pre iného príležitosť. Dajte o sebe vedieť na pracovnom trhu. Predpoklad úspechu je to, [...]

Sústreďte sa iba na kroky, ktoré vás privedú do cieľa

04.09.2020

Predstava študentov a často krát aj ich rodičov, že ak dokončíte dobrú školu, tak budete mať zabezpečenú skvelú budúcnosť je naivná. Súhlasím, že dobrá škola a výsledky v nej vám môžu pootvoriť dierka, ale nič viac. Akademické vzdelanie a všeobecný rozhľad, je vzdialený realite dnešnej doby, pretože vo svete sa neplatí za to aký titul máte alebo [...]

Ivan Korčok

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

01.12.2020 21:05, aktualizované: 21:35

Minister sa vyjadril, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska.

slony, Afrika, India, kly

Botswana repatriuje tisíce slonov do Angoly

01.12.2020 19:09

Desaťtisíce slonov žijúcich v Botswane sú "utečenci" z občianskej vojny v Angole, ktorá prebiehala v rokoch 1975 - 2002.

Jaroslav Haščák

SaS: Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov

01.12.2020 19:08

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Donald Trump

Trump chce v ďalších voľbách opäť kandidovať za prezidenta

01.12.2020 18:06

Trump stále oficiálne nepriznal svoju porážku a opakuje obvinenia, že jeho demokratický súper Biden zvíťazil vďaka podvodom, čo však nedoložil žiadnymi dôkazmi.

Kováč Michal

"Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet." Nelson Mandela

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 15977x
Priemerná čítanosť článkov: 940x

Autor blogu

Kategórie