Založ si blog

Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom

V  1990 sa spoločnosť IBM dostala do problémov. Dosahovala straty a hľadali riešenie.  Nový prezident Lou Gerstner okamžite požiadal o spoluprácu jednu  z najviac uznávaných konzultačných firiem McKinsey s požiadavkou určiť pravú príčinu zlých výsledkov spoločnosti.

 

Po ½ roku poradcovia zistili hlavnú príčinu a odprezentovali ju vedeniu firmy. Kľúčový dôvod prečo dosahujete zlé hospodárske výsledky sú  veľmi nízke predaje oproti minulosti.

Keď sa riaditelia IBM spýtali ako to vyriešiť, dostali úplne jednoduché vysvetlenie.

 

POTREBUJETE ZVÝŠIŤ PREDAJE!

 

Pokračujte v čítaní ďalej aby ste sa dozvedeli čo spravilo IBM aby dosiahli opätovný nárast predaja.

 

Uplatnili pravidlo 75%

Z analýz sa prišlo na to, že v rámci nastavených firemných pravidiel boli obchodníci a ich manažéri v kanceláriách oveľa viac času ako na stretnutiach so zákazníkmi.

 

Tieto pravidlá sa okamžite zmenili a v IBM sa sústredili na to aby obchodníci trávili až 75% času na stretnutiach so zákazníkmi a prezentovali im firemné produkty a služby.

Manažéri museli byť tiež 75% času v teréne aby dokázali podporovať obchodníkov a zameriavali sa na kľúčových zákazníkov.

Behom roka sa situácia otočila a firma sa vrátila k zisku.

 

Ponaučenie z tejto štúdie

Každá spoločnosť môže výrazným spôsobom zlepšiť predaje  a zefektívniť výkon pokiaľ sa zameria na najdôležitejšie oddelenie a tým je obchodné oddelenie.

Chcete zvýšiť predaje vo vašej spoločnosti? Na základe služby „Analýza predaja“ vášho obchodného tímu vám prinesiem riešenie čo máte presne urobiť aby ste začali dosahovať vyššie tržby a väčší zisk.

Manažér zodpovedný za výsledky obchodného tímu býva tou najdôležitejšou pozíciou v každej firme zameranej na predaj. Je to kľúčová pozícia pre úspech každej spoločnosti. Má najväčší vplyv na objemy predajov a  ziskovosti, pretože je to on kto nastavuje predajné ciele obchodnému tímu a býva najčastejšie v kontakte s jednotlivými obchodníkmi..

 

Rozvoj manažéra obchodného tímu by sa mal stať prioritou pre každú organizáciu.

Budúcnosť maloobchodu a predaja

12.01.2021

Generácia mladých zákazníkov očakáva jednoduchosť, pohodlnosť a predovšetkým rýchlosť v nakupovaní. Svetové technologické firmy to vnímajú a preto investujú finančné prostriedky do výskumu a rozvinutia rôznych úžasných nápadov. Dominantní hráči tvrdo bojujú o prvenstvo. Ako investor a obchodník sledujem trendy budúcnosti v Európe, Severnej Amerike a Číne, [...]

Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?

30.10.2020

Dnes sa vynikajúco platí za to čo ovládate a aké výsledky dosahujete. Jednou z kráľovsky zaplatených profesií je byť skvelým obchodníkom. Hovorím o práci pre firmu, kde si vás manažment váži ako kľúčového človeka, spolupracovníka a svojím spôsobom biznis partnera, ktorý prináša do firmy peniaze, z ktorých žije celá spoločnosť. Ak pracujete pre [...]

Ako si nájsť novú prácu aj počas nepriaznivej ekonomickej situácie

17.09.2020

Keď sa objaví nová príležitosť, dobré kontakty vám poskytnú výrazný náskok pred konkurenciou. Získate nimi výhodnú pozíciu. Súčasná situácia nepomáha ekonomike a okrem prepúšťania zamestnancov prechádzajú firmy aj reorganizáciami. Ako sa hovorí, pre niekoho prekážka, pre iného príležitosť. Dajte o sebe vedieť na pracovnom trhu. Predpoklad úspechu je to, [...]

Interrupcie

V Poľsku začal platiť takmer úplný zákaz interrupcií, očakávajú sa masové protesty

27.01.2021 19:33

Potraty sa budú môcť vykonávať len v prípade, že tehotenstvo ohrozuje život či zdravie matky alebo je dôsledkom protiprávneho konania, ako napríklad znásilnenia či incestu.

Marek Krajčí

Čekanov test sa už mal používať aj na Slovensku. Zatiaľ je v skladoch

27.01.2021 19:00

Krajčí kritizoval hygienikov, že nepoužívajú Čekanov test na britský variant koronavírusu. Tí mu odkazujú, že im ho Štátne hmotné rezervy nedodali.

Luník IX

Na Luníku IX budú kontrolovať dodržiavanie karantény

27.01.2021 18:53

Vyplýva to z rozhodnutia regionálnej hygieničky. Vydaná vyhláška neobmedzuje pohyb osôb zo sídliska, ktoré sa policajtom na ulici preukážu negatívnym výsledkom testu.

NR SR / Parlament /

Parlament schválil po 16 rokoch novú Obrannú stratégiu SR

27.01.2021 18:15

Dokument hovorí, že základným cieľom obrannej politiky SR je zachovanie jej zvrchovanosti, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti hraníc.

Kováč Michal

"Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet." Nelson Mandela

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 18320x
Priemerná čítanosť článkov: 1018x

Autor blogu

Kategórie