Založ si blog

Ako sa vysporiadať s prekážkami a obavami

Jim Carrey bol v rokoch 1990 mladý a neznámy kanadský komik, ktorému by málokto veril, keď jazdil na svojej starej Toyote po uliciach Los Angeles, že raz bude celebritou, ktorú bude poznať celý svet. Jeho nezaujímalo čo si myslia ostatní, on veril sám sebe, že to raz dokáže a že bude slávny.

 

Jedného dňa keď sa z vrchov tohto mesta pozeral nočné Los Angeles vypísal si šek:

“ 10 miliónov USD ku dňu vďakyvzdania 1995 za poskytnuté herecké služby.“ Od tej chvíle šek nosil v peňaženke. Po obrovskom úspechu filmov Ace Ventura a Maska vzrástol jeho honorár až na 20 miliónov USD.

 

Keď mu v roku 1994 zomrel otec, tak ako poďakovanie za jeho celoživotnú podporu a motiváciu pri dosahovaní sna stať sa filmovou hviezdou mu vložil do truhly šek na 10 miliónov dolárov.

 

Z tohto príbehu si môžeme vziať dve ponaučenia:

 

1. Vlastná sebadôvera má kľúčový vplyv na dosiahnutie vlastných cieľov

 

 

2. Rodina a priatelia, ktorí nás podporujú nám výrazným spôsobom pomáhajú

 

Ak máte sny, stanovíte si z nich ciele a prezradíte ich okoliu, pripravte sa na brzdy, ktoré odradia a zastavia väčšinu ľudí. Dôležité je sa obrniť voči akýmkoľvek posmešným poznámkam od okolia. Ich poznámky nie sú dôvody aby ste sa svojich cieľov vzdali.

 

Keď budete cítiť neistotu, či to naozaj dokážete, vedzte, že to je prirodzené pri veľkých cieľoch, pri niečom nepoznanom s čím ešte nemáte skúsenosť. Ide len o prekážky na ceste za dosiahnutím cieľa. Profesionálny kouč vás vždy podporí v dosahovaní vašich cieľov.

 

Ďalšia skupina faktorov, ktorá môže zabrzdiť dosiahnutie vašich snov sú obavy, ktoré spadajú pod emócie. Môže sa to prejaviť ako strach z odmietnutia, obava zo zlyhania, strata vašich finančných úspor alebo začnete mať strach o svoje zdravie. Tieto obavy sú úplne bežné, sú súčasťou procesu a vášho osobnostného rastu po ceste za dosahovaním vašich snov.

 

Na záver môžu prísť prekážky, jedná sa o vonkajšie okolnosti, ktoré sú mimo vašich pocitov a myšlienok. Môže sa jednať napríklad o štátne zákony alebo to, že váš podnikateľský plán je investormi odmietaný. Vedeli ste, že biznis koučing môže byť vhodná forma ako nájsť tie najlepšie riešenia na vlastné výzvy.

 

Potrebujete sa pripraviť, že prekážky budú existovať vždy, buď menšie alebo väčšie. Prekážky sú súčasťou reality a potrebujete sa ich naučiť prekonávať.

 

Prekážky vnímajte ako narušenie vašej zóny pohodlia. Niektorí ľudia vnímajú prekážky ako znamenia, nerobte to. Tieto znamenia nepovažujte za okolnosti, ktoré by vás mali odradiť. Pozrite sa na to inak, pokiaľ do vašej cesty neprídu žiadne prekážky, tak si ste neurčili dostatočne veľký cieľ. Prekážky na vašej ceste slúžia k osobnostnému rastu a vývoju vašej osobnosti.

 

V živote som bojoval viac krát s veľkými prekážkami, niektoré som zvládol lepšie a pri iných som zistil, že sa ešte potrebujem učiť.

 

Každý z nás má inde prah zvládania prekážok a Jim Rohn to povedal výstižne:

Mali by ste si stanoviť natoľko veľký cieľ, aby ste počas procesu jeho dosiahnutia osobnostne podrástli. “

Prichádza zlatý vek virtuálnej reality v predaji

30.04.2021

Značkový tovar, značková kozmetika a ďalšie druhy tovarov a služieb začínajú objavovať zlatý vek predaja a obrovské príležitosti, ktoré jej poskytuje online prostredie cez virtuálny showroom. Virtuálna realita dokáže zabezpečiť jedinečný zážitok spojený s nakupovaním. Mladšia generácia nakupuje aj cez mobil a sociálne siete. Doprajte nakupujúcim [...]

Orientácia na skvelú zákaznícku skúsenosť vám pomôže vyhrávať

28.02.2021

Položili ste ste niekedy otázku aké by bolo získavať zákazníkov na celý život? V zákazníckom servise a zákazníckych službách potrebujete nastaviť zážitkový predaj a pozákaznícky servis na novej úrovni. Potrebujete začať robiť oveľa viac ako doteraz, ale oplatí sa vám to. Maximálna orientácia na skvelú zákaznícku skúsenosť vám pomôže vyhrávať na [...]

Firemná kultúra ako účinný nástroj pre motiváciu a udržanie najlepších zamestnancov

29.01.2021

Manažment vo firmách dobre pozná ako dôležitá je motivácia zamestnancov. Generácia mladších zamestnancov má na výber rozdielne pracovné príležitosti ako ich rodičia. Oblasť motivácie a dôvody, ktoré rozhodujú pre prácu u konkrétnej spoločnosti sú hlbšie. Potenciálni uchádzači hľadajú zmysluplnú prácu, očakávajú seriózny prístup, firemné benefity a [...]

Raman Pratasevič

Pre zatknutie Prataseviča EÚ sprísni ekonomické sankcie voči Bielorusku

18.06.2021 20:24

Nové široko koncipované sankcie EÚ by mali postihnúť bieloruský finančný sektor. Technickú zhodu sa podarilo dosiahnuť, keď svoje námietky stiahlo Rakúsko.

Zuzana Čaputová / Miroslav Hopta  / Čierna nad Tisou /

Čaputová: Situácia na Zemplíne je náročná, pracovných ponúk nie je dostatok

18.06.2021 19:57

Prezidentka vyzdvihla statočnosť ľudí, ktorí zažívajú ťažkú sociálnu situáciu. Poukázala tiež na to, ako absurdne a paradoxne musia byť ich optikou vnímané hádky politikov v Bratislave.

Jaroslaw Kaczyňski

Kaczynski: Rozsiahly kyberútok na poľských politikov bol podniknutý z Ruska

18.06.2021 19:44

Terčom útoku boli podľa šéfa poľskej vládnej strany najvyšší predstavitelia Poľska, ministri, poslanci z rôzneho politického spektra. Cieľom útoku bola "destabilizácia" Poľska.

Izrael / Palestínčania / Chrámová hora / Al-Aksá /

Na Chrámovej hore došlo opäť k potýčkam medzi veriacimi a izraelskou políciou

18.06.2021 19:27

Zranenia utrpelo deväť Palestínčanov, stav troch z nich si vyžiadal hospitalizáciu. Za hádzanie kameňov a pre výtržníctvo zatkla polícia 14 ľudí.

Kováč Michal

"Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet." Nelson Mandela

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 24820x
Priemerná čítanosť článkov: 1182x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy